"Z NORY SUSŁA"

DOBERMANN

Historia hodowli : Nowości : O Dobermanie : Nasze psy : Mioty : Galeria


 
    HISTORIA HODOWLI "Z NORY SUSŁA"

    Hodowla "Z NORY SUSŁA" jest typową hodowlą amatorską, psy mieszkają z nami w domu i są pełnoprawnymi domownikami.

    Hodowla "Z NORY SUSŁA" została zarejestrowana 10.03.1992 roku pod numerem n/644. Pierwszą suką w hodowli była zakupiona w roku 1990 od Pani Jadwigi Złotorzyckiej dobermanka LIWIA Bonomiella o umaszczeniu błękitnym podpalanym.

    LIWIA była psem niezwykłym, którego nic nie mogło wyprowadzić z równowagi. Jak na dobermana była wręcz flegmatykiem. Do dzieci odnosiła się z rezerwą do momentu, gdy na świat przyszedł mój pierwszy syn Oskar, sześcioletnia wtedy LIWIA nagle stała się nanią stale pilnującą wózka lub łóżęczka. Wystawy jej nie cieszyły. Na ringu wręcz zasypiała. Była prawdziwą damą omijającą na spacerach kałuże i odnoszącą się z rezerwą do obcych. Odeszła od nas po ciężkiej chorobie w 2000 roku.

    CARRERA, córka LIWII i VALESCO była uroczym szczenięciem, które wyrosło na wspaniałego psa. Niezwykle szybka i energiczna, na spacerach nie przeszkadzał jej deszcz ani błoto, całe życie była gotowa spełniać wydawane jej polecenia. Kochała aportować i zamęczała każdego kto chciał jej coś rzucić. Miała absolutne zaufanie do swoich ludzi. Niezwykle odporna na ból znosiła cierpliwie każdy zabieg, który trzeba było wykonać. Dobermann przez wiele lat zachowuje się jak szczeniak, żyje szybko i równie szybko się starzeje. CARRERA odeszła latem 2004 roku.

    KOBRA, córka CARRERY i JIVAGO, piękna, energiczna, uparta i krnąbrna. Jeśli nie ma wyjścia, wykonuje polecenia. Jeślnie nie ma wyjscia, wykonuje polecenia perfekcyjnie ale jęsli nadarzy się sposobność - korzysta z wolności. Ma doskonały węch i dzięki niemu odnalazła i przyprowadziła CARRERĘ, gdy tak zgubiła się w lesie. Kocha swoją rodzinę i gotowa jest zawsze bronić jej członków. Uwielbia zabawy z pozorantem.

 

     KONTAKT


mgr inż. Elźbieta GALLER
tel.
785-41-20-76
pemberley@wp.pl

design by: massima